Jaka pościel jednorazowa jest najlepsza?

Przygotowanie łóżka szpitalnego dla pacjenta to poważne zadanie. Trzeba zadbać o czystość pościeli i komfort pacjenta. Jakie akcesoria są przydatne w tej sytuacji? Warto poznać najpopularniejsze artykuły medyczne wykorzystywane w placówkach służby zdrowia.
Zestawy jednorazowej pościeli
Tradycyjna pościel przeznaczona do prania nie sprawdza się w każdej sytuacji. Niekiedy warunki, w jakich przebywa pacjent, muszą być szczególnie sterylne. Dzieje się tak na przykład w czasie przygotowań do operacji. Bakterie i drobnoustroje muszą zostać wyeliminowane. Z tego względu często pacjentom nakazuje się mycie w specjalnych płynach i unikanie przemieszczania się po korytarzu szpitala. Przydatna jest też sterylna pościel jednorazowa. Zestaw zawiera poszewkę na kołdrę i poduszkę o najczęściej spotykanych wymiarach oraz prześcieradło.
W sklepach można znaleźć także koce ogrzewające do jednorazowego użytku oraz pokrowce na materac. Produkty te w najkorzystniejszych cenach spotykane są w hurtowniach medycznych.
Popularne akcesoria do szpitali
W placówkach służby zdrowia pojawiają się również inne jednorazowe artykuły. Wśród nich można wymienić na przykład:
- miski ogólnego użytku i nerki wykonane z pulpy,
- cewniki i kanki do pola operacyjnego,
- pojemniki na zużyte igły, waciki i strzykawki,
- foliowe ochraniacze na obuwie,
- nitrylowe rękawice diagnostyczne i czepki pielęgniarskie,
- higieniczne podkłady ochronne,
- igły iniekcyjne i strzykawki.
Przy zakupie warto upewnić się, że sprzedawca dysponuje zezwoleniem od Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Osoby odpowiedzialne za wyposażenie szpitali często zamawiają też preparaty do dezynfekcji.
Pościel na szpitalne łóżko
Akcesoria jednorazowego użytku zapewniają najwyższe standardy higieniczne. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład pościel na szpitalne łóżko, która wyróżnia się sterylnością odpowiednią dla okresu przed operacją.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Badanie głowy EEG — kiedy jest wykonywane?
Elektroencefalogram to prosta i nieinwazyjna metoda diagnostyczna, której celem jest szczegółowe zbadanie bioelektrycznej czynności mózgu i odnalezienie przyczyny problemów neurologicznych. Technik EEG dokonuje zapisu fal mózgowych, a następnie otrzymany wynik zostaje poddany ocenie medycznej. Spraw

Victim shaming i jego skutki
Zjawisko wtórnej wiktymizacji nie jest niestety niczym rzadkim w obecnych społeczeństwach, także polskim. Daje to szereg złych skutków. Obwinianie ofiary przestępstwa o to, że jej się ono przydarzyło, nie może być niczym dobrym, ale wiele osób dopuszcza się tego nawet nieświadomie — tym bardziej ni