Zabawka drewniana – pomysł na prezent dla dziecka

17 mar, 2023 |

Zabawka drewniana – pomysł na prezent dla dziecka

Zabawka drewniana - pomysł na prezent dla dziecka

Czym powinny bawić się małe dzieci? Bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę na jakość używanych przez nie zabawek i materiał, z których zostały wykonane. Przekonaj się, dlaczego układanki, klocki i pojazdy z drewna są świetnym pomysłem na prezent dla maluchów.

Bezpieczne zabawki drewniane

Wybór odpowiedniej zabawki dla niemowlaka lub kilkulatka bywa sporym wyzwaniem. Opiekunowie maluszków chcą mieć pewność, że wybrany przez nich produkt jest bezpieczny i sprawdzi się przez wiele godzin zabawy. Trzeba pamiętać, że dzieci mają tendencję do brania przedmiotów do buzi i nie są zbyt ostrożne przy chwytaniu różnych elementów. Układanki, pojazdy i klocki z drewna są polecane ze względu na:

  • dużą odporność na uszkodzenia, na przykład pęknięcia w wyniku uderzenia o podłogę,
  • proste formy, które łatwo złapać i utrzymać w ręku,
  • właściwości antybakteryjne,
  • brak sztucznych dodatków, naturalne oleje i woski,
  • atrakcyjną cenę.

Pociecha bawiąca się dużym produktem z drewna z pewnością nie zakrztusi się drobnymi elementami. Ponadto krawędzie takich zabawek są wyprofilowane w łagodny sposób i w pełni bezpieczne.

Najlepsze akcesoria na prezent

Akcesoria dziecięce muszą być dostosowane do wieku malucha. Jaka drewniana zabawka jest najlepsza? Polecana jest na przykład ciężarówka z dźwigiem i wyścigowymi autkami, która sprawdzi się u pociech od trzeciego roku życia. Rozwojowi logicznego myślenia i kreatywności sprzyjają natomiast proste układanki i gry zręcznościowe. Tego rodzaju zabawy stymulują pracę mózgu oraz usprawniają zdolności manualne.

Hitem ostatnich lat są drewniane puzzle ze zwierzątkami, które zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach powyżej 12. miesiąca życia. Sprawdzą się na prezent z okazji świąt i urodzin. W dobrym sklepie z akcesoriami dla dzieci można kupić je w korzystnej cenie.

Drewniane zabawki dla maluchów

Już wiesz, dlaczego zabawka wykonana z drewna jest bezpieczna i mogą korzystać z niej nawet najmłodsi użytkownicy. Zainspiruj się wysokiej jakości produktami dla kilkulatków i kup produkty, które stymulują rozwój psychofizyczny dziecka.