W czym może pomóc psychoterapia dla par w Warszawie?

24 gru, 2023 |

W czym może pomóc psychoterapia dla par w Warszawie?

W czym może pomóc psychoterapia dla par w Warszawie?

Prowadzona przez psychologa albo dyplomowanego terapeutę terapia może być stosowana i pomocna w wielu sytuacjach. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób, przeżywających rozmaite problemy, jest ona nawet wsparciem dla leczenia depresji, nerwicy czy innych schorzeń. A w czym może pomóc psychoterapia dla par? Przeczytaj tekst, by się tego dowiedzieć.

Psychoterapia dla par w Warszawie —  jak wygląda?

Psychoterapia to przede wszystkim rozmowa. Jej istotą jest dotarcie do źródeł problemów, gdyż przyczyny danych kłopotów wcale nie są oczywiste. Jeśli chodzi o problemy w związku, mogą one być powodowane nie tylko przez bieżące sytuacje, ale na przykład nieumiejętność rozmawiania o nich. Nawet zdrada, przyczyna najpoważniejszych chyba kryzysów, ma swoje podłoże, np. niezaspokajanie potrzeb danej strony w związku, wcale nie tylko seksualnych. Psychoterapia dla par w Warszawie może być zatem sposobem na odkrycie wielu zaskakujących kwestii. Jest także szansą na dogłębne zrozumienie swoich wzajemnych potrzeb i oczekiwań, przepracowanie pretensji, wyjaśnienie nieporozumień.

Spotkania mają formę rozmów, w których terapeuta jest moderatorem. Podpowiada, zadaje pytania, wyjaśnia, precyzuje, wskazuje, jednak do partnerów należy największa rola. Często dopiero podczas takich spotkań, w obecności obiektywnego terapeuty, udaje się osiągnąć pełne porozumienie. Psychoterapia dla par w Warszawie na Białołęce trwa przy tym dokładnie tyle, ile potrzeba, by przezwyciężyć kryzys czy nauczyć się komunikacji.

Dla kogo jest proponowana?

Tego rodzaju wsparcie zwykle kojarzone jest z najpoważniejszymi kryzysami i bywa postrzegane jako ostatnia szansa dla osób, które stoją w obliczu rozstania. W takiej sytuacji trzeba pamiętać, że oboje partnerzy muszą chcieć ratować związek, gdyż nie da się odbudować relacji na siłę, nawet z pomocą najlepszego psychoterapeuty.

Warto też zdawać sobie sprawę z faktu, że takie wsparcie nie jest tylko remedium na rozstanie i rozwiązaniem na najpoważniejsze sytuacje. Można z niego skorzystać także wtedy gdy chce się mieć po prostu pełniejszy, bardziej udany związek, w którym obie strony czują się całkowicie spełnione i mają zaspokojone wszystkie potrzeby.

Wsparcie terapeuty

Samodzielne próby porozumienia, bez wsparcia doświadczonego, mającego dużą wiedzę psychologa czy terapeuty, mogą nie być do końca udane. Specjalista wskaże, jak zadbać o potrzeby obu stron, by odbudować i utrzymać zdrową relację.