Preparaty na ból mięśni do użytku zewnętrznego — czy warto po nie sięgać?

4 maj, 2023 |

Preparaty na ból mięśni do użytku zewnętrznego — czy warto po nie sięgać?

Preparaty na ból mięśni do użytku zewnętrznego — czy warto po nie sięgać?

Przeciążenia, kontuzje, siedzący tryb życia czy stwierdzona choroba. Te i wiele innych czynników mogą odpowiadać za bóle mięśni, czy to pleców, czy na przykład kończyn górnych albo dolnych. Cierpiąc z powodu takich dolegliwości, można sięgać po różne środki przeciwbólowe, a szczególnie godne polecenia są preparaty do użytku zewnętrznego. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, dlaczego tak jest oraz co warto wybierać.

Jakie preparaty na ból mięśni można znaleźć na rynku?

Bóle mięśniowe miewają różne przyczyny, dlatego jest to dość powszechna dolegliwość, dotycząca osób w każdym wieku. We znaki może dawać się na przykład uprawiającej sport młodzieży, osobom ciężko pracującym fizycznie czy seniorom cierpiącym na określone choroby, jak fibromialgia. Doświadczające przykrych objawów osoby często sięgają po tabletki przeciwbólowe, wiedząc, że szybko przyniosą one ulgę na przykład w przypadku bólu pleców. Jest to też wygodne. Warto jednak wiedzieć, że istnieją alternatywy.

Chodzi o preparaty na ból mięśni do użytku zewnętrznego, a jest ich bardzo wiele. Są to chłodzące lub rozgrzewające balsamy, żele, maści, a nawet plastry, jak również płyny do stosowania na skórę. Mają one w większości ziołowy skład, są zatem naturalne oraz bezpieczne —  przede wszystkim zaś ze względu na sposób stosowania.

Użytkowanie zewnętrzne, czyli bezpieczeństwo dla żołądka

Choć tabletki przeciwbólowe są ogólnodostępne, sprzedawane bez recepty, oferowane nawet w drogeriach, sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych, nie powinny być stosowane niefrasobliwie. Tak naprawdę powinno się po nie sięgać kiedy nie ma innego wyjścia — a jeśli chodzi o ból mięśni zdecydowanie ono istnieje, co więcej, rozgrzewająca maść czy chłodzący żel mogą działać nawet lepiej i szybko przynosić ulgę, nie tylko łagodząc ból, ale też zmniejszając stan zapalny i znosząc obrzęk.

Stosowanie takich środków jest w pełni bezpieczne, gdyż nie ma ryzyka podrażnienia i obciążenia układu pokarmowego. Mieć to na uwadze powinni wszyscy, nie tylko osoby mające problemy w tym obszarze organizmu. W dodatku środki do użytku zewnętrznego można stosować z dowolną częstotliwością, w miarę potrzeb, podczas gdy z tabletkami nie wolno przesadzać.

Skuteczny sposób na ból

Połknięcie tabletki to nie jedyna metoda na bolący z powodu przeciążenia czy urazu mięsień. Wypróbuj końską maść rozgrzewającą, balsam z czarciego pazura czy krem z konopi, a przekonasz się, że to świetny (i bezpieczny) sposób na przykre dolegliwości!