Pościel jednorazowa i inne akcesoria do szpitala

5 wrz, 2022 |

Pościel jednorazowa i inne akcesoria do szpitala

W szpitalach szczególną uwagę zwraca się na zachowanie higienicznych warunków i ochronę pacjentów przed infekcjami. Jakie produkty pozwalają dbać o czystość i sterylność miejsca pobytu chorych? Z pewnością przydają się zestawy pościeli do jednorazowego użytku i środki do dezynfekcji.

Pościel do szpitala

Jednym z najczęściej wykorzystywanych w placówkach służby zdrowia akcesoriów jest pościel jednorazowa. W jej skład wchodzi poszewka na poduszkę, kołdrę oraz prześcieradło. To uniwersalny zestaw o standardowych wymiarach, który doskonale pasuje do szpitalnych łóżek. Jest wygodny w użyciu i komfortowy dla pacjenta. Szczególnie przydatny jest w okresie operacyjnym, gdy chory musi znajdować się w sterylnych warunkach i należy unikać bakterii oraz drobnoustrojów. Pościel do jednorazowego użytku jest wolna od kurzu i pozostałości substancji piorących, które mogłyby wywoływać reakcje alergiczne.

Artykuły medyczne warto kupować w specjalistycznych sklepach, które oferują produkty od sprawdzonych krajowych i zagranicznych producentów. Sprzedawca powinien posiadać zezwolenie od Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Środki do dezynfekcji

Przy dbaniu o higienę przestrzeni szpitalnej niezbędne są środki do dezynfekcji. Na rynku dostępne są różne preparaty, które przeznaczone są do dezynfekowania:

  • pościeli i bielizny,
  • narzędzi lekarskich i pielęgniarskich,
  • ran i błon śluzowych,
  • rąk i skóry,
  • różnego rodzaju powierzchni.

Należy stosować je zgodnie z zaleceniami producenta. Placówki medyczne często inwestują też w inne akcesoria jednorazowego użytku, na przykład miski ogólnego użytku wykonane z pulpy oraz pojemniki na zużyte waciki, igły i strzykawki.

Jednorazowa pościel i inne akcesoria medyczne

Profesjonalne akcesoria medyczne powstają ze starannie dobranych materiałów i pozwalają zachować sterylność szpitalnej przestrzeni. Są wygodne w użyciu i można kupić je w atrakcyjnych cenach.