Neurolog w Gdyni — kiedy jego pomoc może być potrzebna?

29 paź, 2023 |

Neurolog w Gdyni — kiedy jego pomoc może być potrzebna?

Neurolog w Gdyni — kiedy jego pomoc może być potrzebna?

Niestety w wielu przypadkach nawet błahe dolegliwości, które łatwo jest zbagatelizować, mogą świadczyć o poważnych problemach ze zdrowiem. Dlatego ważne jest, by nie tylko regularnie wykonywać badania kontrolne, ale też bacznie obserwować swój organizm i reagować na wszelkie zmiany i nieprawidłowości. Sprawdź, kiedy potrzebna może być wizyta u neurologa.

Jakie problemy mogą wskazywać na nieprawidłowości neurologiczne?

Specjalista neurologii zajmuje się, ogólnie rzecz ujmując, funkcjonowaniem układu nerwowego. Układ ten ma wpływ na wiele zachowań ludzkiego ciała, co oznacza, że jeśli nie działa prawidłowo, pojawić mogą się najróżniejsze objawy, nie tylko łatwo kojarzone z tym obszarem organizmu, jak drżenie mięśni czy bóle głowy, ale też przypisywane zupełnie innym problemom. Podłoże neurologiczne mogą mieć na przykład trudności z koncentracją, stany lękowe czy choroba Alzheimera. Nie zawsze zatem od razu wiadomo, że specjalistą, z jakim należy się skonsultować, jest neurolog, a nie na przykład psychiatra.

Neurolog z Gdyni wskazuje problemy, jakich wystąpienie powinno skłaniać do wizyty. Warto przy tym wiedzieć, że w przypadku korzystania z usług medycznych prywatnie nie jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego, co oznacza, że od razu można umówić wizytę, by rozwiać swoje wątpliwości, nie trzeba wpierw konsultować się z lekarzem ogólnym.

Kiedy do neurologa w Gdyni?

Prócz wymienionych wyżej zjawisk, do umówienia wizyty u takiego specjalisty powinny też skłaniać między innymi:

  • drętwienie kończyn i zaburzenia czucia,
  • mimowolne skurcze mięśni,
  • napady padaczkowe,
  • bóle głowy i twarzy,
  • zaburzenia otępienne —  nawet gdy występują one u osób starszych, nie oznacza to, że nie można nad nimi zapanować,
  • zaburzenia widzenia, węchu i trudności z połykaniem,
  • osłabienie siły mięśni i ich szybkie męczenie się.

Problemy takie mogą występować u osób w każdym wieku i mieć najróżniejsze przyczyny, od wrodzonych schorzeń, przez choroby, które pojawiły się na danym etapie, po konsekwencje urazów.

Niezbędna pomoc

Od prawidłowego działania układu nerwowego organizmu zależy bardzo wiele. Dobra wiadomość jest taka, że neurologia jest mocno rozwiniętą dziedziną medycyny, więc nawet w przypadku schorzeń nieuleczalnych można panować nad ich objawami.