Męski tatuaż — co wybrać?

8 gru, 2023 |

Męski tatuaż — co wybrać?

Męski tatuaż — co wybrać?

O wytatuowaniu na swym ciele wybranego motywu marzy wielu mężczyzn, w różnym wieku. Niektórzy panowie mają wiele tatuaży i stale chcą wykonywać kolejne. Nic dziwnego, to wyrazista ozdoba, zwracająca uwagę, często też zwyczajnie bardzo się podobająca. Sprawdź, co warto wybrać jeśli chodzi o męskie tatuaże.

Jaki motyw?

Motyw w przypadku tatuażu jest najważniejszy. Większość osób ma co do tego sprecyzowane oczekiwania i wybrane wzory, umieszczają na swych ciałach ważne dla nich obrazy, napisy, hasła itp. Czasami są to sentencje, czasem motywujące hasła, w innych przypadkach —  istotne daty czy imiona, choćby ukochanych bliskich. Istnieje też jednak grupa osób, które są przekonane co do tego, że chcą mieć tatuaż, ale nie wiedzą, co mogłyby sobie wytatuować. Dokonanie wyboru jest dość proste, gdyż mnóstwo inspiracji można znaleźć w sieci, salony tatuażu oferują też katalogi z gotowymi wzorami. Specjaliści zawsze mogą też coś zaproponować.

Wybór motywu to bardzo ważna kwestia. Nie brakuje osób, które tatuują na ciele imię aktualnego partnera czy ulubionego w danym momencie zespołu muzycznego, tak naprawdę jednak nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż gust zawsze może się zmienić, tak samo jak sytuacja życiowa i wówczas niechciana pamiątka będzie np. wprawiać w zakłopotanie. W takich przypadkach trzeba tatuaż albo przerobić, co nie zawsze jest możliwe i łatwe, albo usunąć, co z kolei generuje wielkie koszty.

Gdzie umieścić męski tatuaż?

Widoczne tatuaże nikogo nie dziwią i nie gorszą, nie sugerują już, że dana osoba ma za sobą przestępczą przeszłość, dlatego też rzadko można spotkać wymóg nieposiadania ich, stawiany osobom ubiegającym się o daną pracę. Mimo to jednak warto dobrze zastanowić się nad tym, gdzie umieścić taką ozdobę. Optymalnym wyborem są te miejsca na ciele, które łatwo jest zakryć. Męski tatuaż często jest umieszczany na ramieniu, klatce piersiowej czy brzuchu, a także na plecach —  także dlatego, że są to duże obszary, pozwalające na wykonywanie rozbudowanych wzorów. Oczywiście od wybranego miejsca zależy też stopień bólu —  najwięcej dyskomfortu sprawia tatuowanie miękkich części ciała, jak szyja, brzuch, miejsca pod kolanami.

Efektowna ozdoba ciała

Mężczyźni często chętnie decydują się na rozbudowane tatuaże, na przykład zaczynające się na ramieniu, obejmujące cały bok i zachodzące na brzuch oraz całą rękę czy też wychodzące na szyję. Tatuowane są też np. oba uda. Każdy może wybrać odpowiednią dla siebie opcję —  biorąc pod uwagę także odporność na ból oraz budżet.