Masło orzechowe KFD a inne produkty tego typu

20 mar, 2023 |

Masło orzechowe KFD a inne produkty tego typu

Masło orzechowe KFD a inne produkty tego typu

Produkty z fistaszków cieszą się dużym powodzeniem zarówno wśród smakoszy, jak i miłośników aktywnego życia. Wynika to z faktu, że są to artykuły wysokoenergetyczne, bogate także w roślinne białko. Nie każde masło orzechowe jednak jest pełnowartościowe. Jak na ich tle wypada wyrób KFD, Mr. Maseł? Sprawdź to teraz!

Skład wolny od tłuszczu palmowego i innych dodatków

To, co wyróżnia go wśród innych, to brak jakichkolwiek dodatków. Chodzi tu w szczególności m.in. o cukier, który – z jednej strony – podnosi walory smakowe, ale z drugiej ma działanie zapalne i znacznie zwiększa kaloryczność produktu. Producent nie dodał również soli, sprzyjającej nie tylko retencji wody, ale i – w nadmiarze – działającej niekorzystnie na organizm. Dla wielu jednak najważniejsze jest to, że produkt ten nie zawiera tłuszczu palmowego.

Olej pełni funkcję emulgatora, poprawiającego konsystencję kremów. Jednak – oprócz negatywnego wpływu na przyrodę – wskazuje się, że to jeden z najgorszych tłuszczy, jakie dostępne są na rynku. Niemal dosłownie „zapycha” on żyły, przyczyniając się do zmian miażdżycowych. Te z kolei prowadzą do licznych dolegliwości ze strony układu naczyniowo-sercowego. Eliminując ten składnik więc, producent stworzył propozycję dla osób zwracających większą uwagę na jakość spożywanych posiłków.

100% orzechów arachidowych

W przeciwieństwie do wielu innych – masło orzechowe KFD zostało wyprodukowane w całości z orzechów arachidowych. Fistaszki są wpierw prażone, a następnie mielone na krem. Takie rozwiązanie niesie ze sobą kilka korzyści. Z jednej strony – oznacza to bogactwo potrzebnych organizmowi mikroskładników, w tym witamin z grupy B i zdrowych, nienasyconych tłuszczy. Z drugiej – pyszny i prawdziwy smak, idealnie komponujący się z różnymi daniami.

Atrakcyjna konsystencja

Na uwagę zasługuje również konsystencja. Skrupulatny proces mielenia stanowi gwarancję puszystości i gładkości masy. Jednak czysty, wyzbyty m.in. emulgatorów skład sprawia, że wytrąca się z niej olej. By masło orzechowe KFD było znów kremowe – należy je wymieszać przed nałożeniem.

Wzbogać swoje menu o wartościowe masło orzechowe KFD!

Prezentowany produkt to jeden z tych składników diety, który idealnie wpisze się w jadłospis osób żyjących aktywnie, ale nie tylko. Smakosze na pewno docenią autentyczność wyrobu i chętnie dodadzą go do swoich śniadań i przekąsek. Jeśli i Ty lubisz smak orzechów arachidowych – postaw na tę propozycję.