Jakie nasiona pomidorów gwarantują wysokie plony?

21 lis, 2022 |

Jakie nasiona pomidorów gwarantują wysokie plony?

Niezależnie od tego, czy dana osoba chce wyhodować rozsady na sprzedaż, zakontraktować warzywa z zamysłem ich zbycia zakładom przetwórczym, czy uprawiać je na własny użytek, każdej zależy, aby nabyć dobrej jakości materiał do wysiewu. Czym kierować się, wybierając nasiona? Przeczytaj tekst, w którym znajdziesz odpowiedź.

Gdzie warto kupić nasiona pomidorów?

Pragnąc mieć obfite zbiory, warto zadać sobie trud i poszukać sklepu sprzedającego nasiona pomidorów pochodzące od niderlandzkich hodowców. Od wieków Holandia jest znana z produkcji nasion. Obecnie stosuje się tam nawet nowoczesną metodę in vitro, aby stworzyć odmiany o konkretnych cechach, np. odporne na choroby, szkodniki i niekorzystne warunki pogodowe. Wyhodowane z nich owoce mają również rozmaite walory smakowe, dzięki czemu każdy ogrodnik znajdzie taki gatunek, który spełni jego oczekiwania.

Nasiona jakich odmian pomidorów można znaleźć w polskich sklepach ogrodniczych?

Tylko wybrane sklepy rolnicze współpracują z holenderskimi producentami nasion, wśród których są tak renomowane marki, jak Clause, Cara Seeds, De Ruiter Seeds czy Hazera. Dostarczają one materiał nasienny klasycznych odmian do uprawy w gruncie, szklarniach i tunelach foliowych, ale można też znaleźć pomidory:

  • groniaste,
  • koktajlowe,
  • o rzadkich kształtach i barwach,
  • dla profesjonalistów, 
  • dla amatorów,
  • nowych odmian.

Na co zwrócić uwagę, wybierając nasiona?

Wybór jest uzależniony od tego, w jakim celu są one kupowane oraz od preferencji nabywcy. Warto jednak zdobyć informacje, jakie wymagania mają nasiona holenderskie , które chce się nabyć i czy znajdą odpowiednie warunki do kiełkowania, a później do wzrostu. Należy dowiedzieć się, jakiej gleby i jakiego stanowiska potrzebują, by ładnie się rozwijać.

Decydując się na uprawę pomidorów czy warzyw starannie wyselekcjonowanych, holenderskich odmian, można odnieść sukces. Jeśli i Ty chcesz je uprawiać, poszukaj dobrego sklepu rolniczego.