Jakie drukarki przemysłowe warto kupić?

15 lut, 2023 |

Jakie drukarki przemysłowe warto kupić?

Jakie drukarki przemysłowe warto kupić?

Czym kierować się przy wyborze urządzeń znakujących dla swojej firmy? Sprawdź, jakie drukarki atramentowe i laserowe są polecane dla przemysłu. Wykorzystaj nowe technologie i podnieś wydajność swojej linii produkcyjnej.

Najlepsze drukarki atramentowe

Dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszą się na przykład niemieckie urządzenia Leibinger. Te drukarki przemysłowe :

  • są wygodne w obsłudze (uruchamiają się i wyłączają w ciągu kilkunastu sekund, dzięki czemu praktycznie od razu gotowe są do pracy),
  • zostały wyposażone w system niezasychającej dyszy, który eliminuje problem czyszczenia i płukania jej przed lub po zakończeniu działania,
  • wykonane są z wysokiej jakości komponentów, odpornych na uszkodzenia i charakteryzujących się niską awaryjnością,
  • sprawną pracą pomimo występowania długich przestojów produkcyjnych.

Ciekawą propozycją są na przykład drukarki JET3up, które nadają się do znakowania różnego rodzaju podłoży, takich jak folia, szkło, tektura, tworzywa sztuczne, metal oraz stal. Specjalistyczne atramenty wysychają w mniej niż sekundę. Można stosować je na powierzchniach wklęsłych, wypukłych, gładkich i szorstkich. Wykonane nadruki są wyraźne, precyzyjne i odporne na ścieranie. Wybór odpowiedniego urządzenia znakującego warto rozpocząć od określenia swoich indywidualnych potrzeb. Sprzedawca pomoże w dobraniu sprzętu do drukowania na określonym rodzaju materiału.

Lasery przemysłowe

Kolejnym często wykorzystywanym przez przedsiębiorców rozwiązaniem są lasery przemysłowe, które nie wymagają użycia atramentu. Ich zastosowanie jest dość uniwersalne. Można używać ich do kodowania artykułów spożywczych, kosmetyków, chemii gospodarczej, części motoryzacyjnych i biżuterii. Ze względu na dużą precyzję działania doskonale sprawdzają się do umieszczania niewielkich oznaczeń na ograniczonej przestrzeni. Dobry laser działa szybko, a zarazem jest delikatny dla podłoża. Chętnie wybierany jest przez użytkowników, którym zależy na niskich kosztach konserwacji i eksploatacji urządzeń znakujących.

Nowoczesne sposoby znakowania towaru

Jest wiele powodów, dla których warto zainwestować w najnowsze modele drukarek przemysłowych. Wybierz funkcjonalne systemy atramentowe lub laserowe. Przydadzą się do oznakowania towarów w praktycznie każdej branży. Zainspiruj się ofertą sprawdzonych producentów.