Jak zgubić tłuszcz z brzucha? Praktyczne porady

23 sty, 2023 |

Jak zgubić tłuszcz z brzucha? Praktyczne porady

Jak zgubić tłuszcz z brzucha? Praktyczne porady

Odkładanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach talii to prawdziwa zmora wielu kobiet i mężczyzn, nie zawsze z problemem ogólnej nadwagi. Jest to uwarunkowane genetycznie, a nawet geograficznie —  zwłaszcza kobiety w szerokości geograficznej Polski mają do tego tendencje (podczas gdy np. Latynoski tyją w biodrach), a także powodowane przez wiele czynników. Chcesz wiedzieć, jak z tym walczyć i pozbyć się znienawidzonej „oponki”? Przeczytaj tekst!

Co odpowiada za gromadzenie się tłuszczu na brzuchu?

Obszar ten jest zdecydowanie częściej narażony na gromadzenie się tłuszczyku niż inne, przez co niektóre osoby mają problem tylko z brzuchem, nie posiadając ogólnej nadwagi. Wbrew pozorom, winą za to należy obarczyć nie tylko siedzący tryb życia i spożywanie kalorycznych posiłków. Na powstawanie „oponki” wpływają też takie nieoczywiste czynniki jak zażywanie leków w nadmiernych ilościach, stres, nieunormowany tryb życia i niewystarczająca ilość snu, powodujące zaburzenia w wydzielaniu hormonu wzrostu, czy nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia —  nawet oddając się aktywności fizycznej można nie widzieć poprawy w wyglądzie brzucha. Sytuacja taka ma miejsce między innymi wtedy, gdy ćwiczy się tylko jeden rodzaj jego mięśni, jak i wówczas, gdy są one przykryte tłuszczem. Najlepsze są ćwiczenia interwałowe, które mocno pobudzają metabolizm. Poza tym warto wykonywać ćwiczenia na wszystkie partie mięśni brzucha, a zatem nie tylko klasyczne brzuszki.

Jak sobie pomóc?

Osoby zastanawiające się, jak zgubić tłuszcz z brzucha i zdecydowane wypowiedzieć walkę oponce muszą przygotować się na wszechstronne działania. Szczególnie istotny będzie deficyt kaloryczny, czyli spożywanie mniejszych ilości kalorii niż potrzebuje organizm. Do tego niezbędne są odpowiednie ćwiczenia, jak wspomniano wyżej, przy czym istotne jest, by aktywność była systematyczna. Warto też zadbać o odpowiednią ilość wypoczynku i snu. Jeśli zaś to nie przyniesie efektów, doskonale będzie sięgnąć po suplementy diety, na przykład spalacze tłuszczu.

Płaski brzuch na wyciągnięcie ręki

Każdy może mieć płaski i umięśniony brzuch, wystarczy tylko odrobina wiedzy i zastosowanie jej w praktyce. Warto też skorzystać z pomocy, jaką oferują dobre suplementy diety.