Jak wybierać kosmetyki do ciała, by mieć gładką skórę?

8 sty, 2024 |

Jak wybierać kosmetyki do ciała, by mieć gładką skórę?

Jak wybierać kosmetyki do ciała, by mieć gładką skórę?

Nawilżanie to jeden z ważniejszych zabiegów, jakich potrzebuje każda skóra. Bez tego staje się szorstka, nieprzyjemna w dotyku, może swędzieć i łuszczyć się, jest też bardziej podatna na uszkodzenia i stratę jędrności. Sprawdź, po jakie kosmetyki można sięgać, by zadbać o jej optymalne nawilżanie.

Nawilżanie już w czasie oczyszczania

Swoistym paradoksem jest fakt, że tym, co wysusza skórę, jest przede wszystkim woda. Jednocześnie jej codzienne mycie jest niezbędne. W przypadku gdy wespół z wodą stosuje się nieodpowiedni kosmetyk, nietrudno o naruszenie naturalnej warstwy hydrolipidowej, czyli wysuszenie skóry —  świadczy o tym też nieprzyjemne uczucie jej ściągnięcia.

Jak z tym walczyć? Można zastosować odpowiednie kosmetyki do kąpieli czy pod prysznic, zawierające naturalne, nawilżające składniki. Zwykle są to olejki, na przykład pod prysznic, stanowiące lepszą alternatywę dla mydła. Stosując peeling, także warto zwracać uwagę, by miał on właściwości nawilżające. Dzięki temu skóra zostanie nawilżona już na etapie oczyszczania —  a nie wysuszona.

Po jakie kosmetyki do ciała można sięgać?

Kolejnym krokiem po myciu jest wmasowanie w skórę odpowiedniego produktu nawilżającego i odżywczego. Na rynku można znaleźć różne kosmetyki do ciała —  olejki, emulsje, lotiony, masła czy balsamy. Warto, podobnie jak w przypadku preparatów do mycia, sięgać po produkty naturalne, oparte na olejach i masłach, czyli składnikach wykazujących właściwości pielęgnujące, nawilżające i natłuszczające —  ich producenci dbają, by nie zostawiały tłustej warstwy.

Ważna jest regularność

Prócz doboru odpowiednich preparatów do pielęgnacji, ważne jest też to, by stosować je regularnie, każdego dnia. Skóra może odwdzięczyć się za to przyjemnym dotykiem, ładnym wyglądem oraz elastycznością. Może też dłużej zachować młody wygląd.