Gabinet dentystyczny dla dzieci Poznań Piątkowo

6 kwi, 2022 |

Gabinet dentystyczny dla dzieci Poznań Piątkowo

W miejscu takim jak nasz gabinet dentystyczny dla dzieci w Poznaniu każdy mały pacjent może liczyć na ciepłe i przyjazne powitanie oraz
profesjonalną opiekę stomatologiczną. Cierpliwie wytłumaczymy mu wszystkie kwestie związane z leczeniem zębów oraz odpowiemy na pytania. Zależy nam na tym, aby już od pierwszej wizyty najmłodszy czuł się tu dobrze i swobodnie, dlatego spotkanie to nazwaliśmy adaptacyjnym. Dziecko ma wówczas okazję zapoznać się z gabinetem dentystycznym oraz oswoić z pracującym tu personelem. Oprócz tego uczymy je, jak należy prawidłowo zadbać o higienę zębów.

Wiemy, jak wielkim problemem u najmłodszych jest próchnica. Dlatego podejmujemy się wielu rutynowych, profilaktycznych zabiegów. Jednym z
nich jest np. lakowanie zębów przedtrzonowych i trzonowych. Podczas wszystkich czynności korzystamy z nowoczesnych i bezpiecznych metod oraz renomowanego sprzętu. Małym pacjentom zapewniamy wówczas maksymalny komfort, aby mieli pozytywne skojarzenia z tego rodzaju sytuacjami.

Stomatologia dziecięca

W ramach usług świadczonych w gabinecie dentystycznym dla dzieci na poznańskim Piątkowie najmłodszym pacjentom oferujemy m.in.:

  • leczenie zębów mlecznych i stałych – zakładanie kolorowych wypełnień.
    Plomby są światłoutwardzalne i mają takie same właściwości, jak te, które są stosowane u dorosłych;
  • lakowanie – czyli wypełnianie bruzd i zagłębień anatomicznych w uzębieniu za pomocą laku szczelinowego (uszczelniacza). Dzięki temu niemożliwe będzie zaleganie w nich resztek pokarmowych oraz tworzenie się płytki bakteryjnej. Ponadto fluor, który znajduje się w preparacie, dodatkowo wzmacnia szkliwo;
  • lakierowanie – powierzchnię zębów pokrywa się specjalnym lakierem fluorowym, a celem jest także zwiększenie ich odporności na próchnicę.

Z lękiem i bólem w gabinecie dentystycznym dla dzieci radzimy sobie m.in. za pomocą podtlenku azotu. Ten gaz rozweselający odpręża fizycznie każdego malucha i wprowadza go w przyjemne oszołomienie. Jest również bezpieczny dla małych pacjentów – zachowują oni podstawowe odruchy i świadomość. Podawana jest też duża dawka tlenu (zazwyczaj 50-60 procent), którą dostosowuje się do ich reakcji. Sedacja podtlenkiem azotu pozwala na przeprowadzenie wszystkich zabiegów stomatologicznych takich jak m.in. leczenie kanałowe, leczenie zębów mlecznych i stałych czy ich usuwanie oraz leczenie próchnicy.

Wdrażamy prawidłowe nawyki już u najmłodszych dzieci!

Kiedy najlepiej wybrać się na pierwszą wizytę z maluchem do naszego gabinetu dentystycznego dla dzieci? Najlepiej na spotkanie adaptacyjne umówić się, gdy pociecha osiągnie wiek ok. 18-24 miesięcy. Jeśli chodzi o porę, to dobrze, aby mały pacjent był po nocnym lub popołudniowym wypoczynku. Nauka tego, jak prawidło dbać o czystość jamy ustnej, szczotkować zęby oraz jakie mogą być konsekwencje zaniedbania tych czynności, jest bardzo ważna już od najmłodszych lat. Im szybciej dziecko nabędzie taką wiedzę, tym większa jest szansa, że zacznie wcześnie i regularnie wykonywać podstawowe zabiegi higieniczne.

Podczas wizyt adaptacyjnych oraz pozostałych chodzi głównie o to, aby maluch miał świadomość, że gabinet dentystyczny jest miejscem dla niego przyjaznym. Z kolei rola stomatologa polega na tym, aby nastawiać go pozytywnie do profilaktyki oraz ewentualnego leczenia zębów. Biorąc pod uwagę, że każdy mały pacjent jest inny, częstotliwość spotkań, może być różna. Nie warto jednak zbyt wcześnie się zrażać, ani zabierać malucha do gabinetu na siłę.

Gabinet dentystyczny przyjazny maluchom

W prowadzonym przez nas w Warszawie gabinecie dentystycznym z profesjonalnej opieki skorzystać mogą dzieci w każdym wieku. Poza wizytami adaptacyjnymi przyjmujemy je także na zabiegi profilaktyczne oraz leczenie. Chętnie przedstawiamy rodzicom, jak należy dbać już o zęby mleczne, dzięki czemu można zminimalizować ryzyko próchnicy oraz wad ortodontycznych. W miarę częste odwiedzanie gabinetu dentystycznego i oswajanie się z tym miejscem pozwala na płynne przejście do świadomych i pełnych spotkań ze stomatologiem. W ten sposób możliwe jest także uniknięcie sytuacji, że dziecko przyjdzie tu dopiero z bólem. A to z kolei często utrudnia późniejsze leczenie.

Zapraszamy najmłodszych pacjentów – zapewniamy im zdrowy uśmiech i świetną atmosferę!