Drukarki przemysłowe – czym kierować się przy ich zakupie?

15 lut, 2023 |

Drukarki przemysłowe – czym kierować się przy ich zakupie?

Drukarki przemysłowe - czym kierować się przy ich zakupie?

Chcesz kupić dobre urządzenie do znakowania towarów? Poznaj najnowszą ofertę drukarek przemysłowych! Sprawdź, jaka jest różnica między modelami atramentowymi i laserowymi. Wybierz najlepsze rozwiązania dla swojej firmy.

Kryteria wyboru drukarki

Zakupy sprzętów znakujących warto rozpocząć od określenia swoich oczekiwań. Trzeba zastanowić się między innymi nad:

  • rodzajem materiałów, na których mają być wykonywane nadruki,
  • potrzebami odnośnie do wydajności urządzenia (jak szybki powinien być jego tryb pracy),
  • budżetem przeznaczonym na zakup i późniejszą eksploatację drukarki,
  • typem wykonywanych oznaczeń.

Nowoczesne drukarki przemysłowe nadają się do sprawnego znakowania metalu, drewna, opakowań kosmetyków i chemii gospodarczej, tektury, rur, kabli i profili. Najlepiej przejrzeć katalog sprzedawcy i zapoznać się z parametrami oferowanych przez niego sprzętów. Urządzenia atramentowe z niezasychającymi dyszami są sposobem na zmniejszenie kosztu eksploatacji drukarki. Dzięki zamkniętemu obiegowi można uniknąć czyszczenia i płukania dyszy. Coraz większą popularnością cieszą się również lasery przemysłowe, które całkowicie rezygnują z wykorzystywania atramentu.

Rodzaje urządzeń znakujących

Wśród drukarek do zastosowania przemysłowego znajdują się między innymi modele opracowane przez niemiecką markę Leibinger. Oferowane urządzenia są gotowe do pracy niemal natychmiast po włączeniu oraz dobrze znoszą długie przestoje produkcyjne. Charakteryzuje je niska awaryjność i tania eksploatacja. Ponadto warto zwrócić uwagę na lasery Fiber SPA, których żywotność określana jest na poziomie ponad 100 000 godzin. Pracują bardzo szybko, a zarazem są delikatne dla podłoży. Zalecane są na przykład do kodowania folii, tworzyw sztucznych oraz metali. Najbardziej wymagający przedsiębiorcy decydują się na wdrożenie technologii wysokiej rozdzielczości. Opiera się ona na dwukolorowych głowicach oraz konstrukcji przystosowanej do pracy w trudnych warunkach, gdzie występuje kurz, wilgoć oraz niska temperatura.

Funkcjonalne drukarki dla przemysłu

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z wielu różnych technik znakowania towarów. Wybierz rozwiązania dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Zainwestuj w funkcjonalne drukarki atramentowe z systemem niezasychającej dyszy lub lasery przemysłowe o dużej wydajności działania.