Dlaczego warto wybrać masło orzechowe KFD?

20 mar, 2023 |

Dlaczego warto wybrać masło orzechowe KFD?

Dlaczego warto wybrać masło orzechowe KFD?

Dieta sportowca, jak i każdej osoby pragnącej żywić się w sposób zrównoważony, powinna dostarczać wszelkich niezbędnych do funkcjonowania organizmu składników odżywczych. Nie oznacza to jednak, że musi być nudna. Wręcz przeciwnie! Doskonałym urozmaiceniem takiego menu będzie np. masło orzechowe KFD. Poznaj je bliżej już teraz.

Naturalny skład, bez zbędnych dodatków

Dlaczego warto wybrać akurat ten produkt? Ma on wiele zalet, o których dowiesz się poniżej. Jednym z najważniejszych zaś jest „czysty”, naturalny skład. W produkcie tym znajdziesz 100% orzechów arachidowych. Dlaczego to ważne?

W wyrobach innych, często popularnych marek można znaleźć szereg dodatków, nieobojętnych nie tylko dla ludzkiego zdrowia, ale i dla środowiska. Chodzi tu w szczególności o:

  • cukier,
  • olej palmowy,
  • sól,
  • konserwanty.

Czysty smak orzechów arachidowych

Brak dodatkowych składników to korzyść dla zdrowia, ale to nie jedyny atut. Ci, którzy oczekują autentyczności od spożywanego produktu, otrzymują w pełni fistaszkowy smak. KFD masło orzechowe powstaje z prażonych orzeszków arachidowych, mielonych tak, aby konsystencja była absolutnie kremowa. Pozwalają na to m.in. zawarte w nich oleje. Więcej o nich dowiesz się w dalszej części artykułu.

Trzeba jednak pamiętać o jednym. Ze względu na fakt, że tłuszcz ten naturalnie oddziela się od masy, przed np. nałożeniem masła na naleśnik czy kromkę należy wpierw zawartość słoiczka wymieszać. Wówczas zyskuje ona postać, w jakiej należy ją spożywać.

Bogactwo zdrowych składników odżywczych

Produkt ten jest wysokoenergetyczny, co wynika z faktu, że zdecydowana większość makroskładników to tłuszcze (prawie 50 g na 100 g). Z drugiej strony w tej samej ilości znajduje się aż 23,7 białka. Dzięki temu stanowi on rewelacyjne uzupełnienie diety osób aktywnych fizycznie. To jednak nie wszystko. Wyżej wymieniony olej należy do tłuszczów nienasyconych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto masło orzechowe KFD bogate jest w witaminy i minerały, w tym m.in. B3 i potas.

Masło orzechowe KFD – doskonały dodatek do menu sportowca!

Wyborny, naturalny smak. Brak konserwantów i dodatkowych, niekoniecznie zdrowych składników. Bogactwo mikro- i makroelementów, przydatnych szczególnie dla osób uprawiających sport… Wszystko to sprawia, że opisywany produkt stanowi cenny dodatek do codziennego menu. Jeśli szukasz czegoś, co urozmaici Twój jadłospis – postaw na to masło orzechowe!