Dlaczego warto kupić schodołaz dla niepełnosprawnych?

3 kwi, 2023 |

Dlaczego warto kupić schodołaz dla niepełnosprawnych?

Dlaczego warto kupić schodołaz dla niepełnosprawnych?

Jak pokonać schody na wózku inwalidzkim? Jedną z metod jest zastosowanie schodołazu. Sprawdź, w jaki sposób działa to urządzenie i dla kogo jest polecane. Przekonaj się, jak ułatwić życie osobom niepełnosprawnym.

Pokonywanie barier architektonicznych

Nie w każdym budynku znajduje się winda. Ten fakt często stawia ludzi niepełnosprawnych w bardzo kłopotliwej sytuacji. Wózkiem inwalidzkim trudno pokonać schody. Na szczęście są urządzenia, które pomagają rozwiązać problem barier architektonicznych. Dużą popularnością cieszą się na przykład schodołazy. Używa się ich w bardzo prosty sposób. Wystarczy podpiąć wózek do specjalistycznego mechanizmu gąsienicowego, który powoli będzie przejeżdżać przez stopnie. Można zastosować je zarówno do zjeżdżania w dół po schodach, jak i wjeżdżania w górę. Udźwig takiego urządzenia wynosi nawet do 200 kilogramów.

Nowoczesne schodołazy

W jakich miejscach najlepiej sprawdzi się schodołaz dla niepełnosprawnych ? Decydują się na niego na przykład mieszkańcy bloków i domów jednorodzinnych, w których nie można zamontować windy. Warto zastosować go również w obiektach użyteczności publicznej, takich jak muzea, restauracje i biura. Na rynku dostępne są różne modele schodołazów. Różnią się od siebie maksymalnym udźwigiem, prędkością pokonywania schodów, wagą i wydajnością akumulatora. Niepełnosprawni mogą nie tylko kupić taki sprzęt, ale również wynająć go. Druga opcja pozwala przetestować nowe sposoby zjeżdżania wózkiem po stopniach. Polecana jest również dla osób, które tymczasowo nie mogą poruszać się na własnych nogach.

Jak wygląda proces kupna schodołazu? Klienci mogą zamówić bezpłatną prezentację. Przedstawiciel firmy przyjedzie pod wskazany adres i pokaże, w jaki sposób działa dane urządzenie. Pomoże dobrać rozwiązania dopasowane do potrzeb określonego użytkownika. Istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania na zakup sprzętów ułatwiających pokonywanie barier architektonicznych. Udziela go PFRON, MOPS lub PCPR.

Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne chcą żyć aktywnie. Zależy im na częstym wychodzeniu z domu i korzystaniu z ofert kulturalnych. Jak im w tym pomóc? Kup schodołaz. Jeśli jesteś osobą chorą, postaraj się o dofinansowanie na zakup urządzenia. Nie martw się schodami w Twoim miejscu zamieszkania i pokonuj je dzięki nowoczesnym sprzętom.