Depilacja światłem — czy to bezpieczne?

2 sie, 2022 |

Depilacja światłem — czy to bezpieczne?

Szukasz wygodnej formy depilacji? Sprawdź, jak przebiega depilowanie światłem i czy jest bezpieczne dla Twojego zdrowia. Poznaj najnowsze urządzenia, które przeznaczone są do usuwania włosków na całym ciele. Ciesz się gładką skórą i zapomnij o uciążliwej walce z niechcianym owłosieniem.

Depilator świetlny

Masz już dosyć maszynek do golenia i kremów do depilacji? Coraz popularniejszą metodą usuwania włosków staje się IPL. Rosnące na ciele włoski reagują na intensywne światło pulsacyjne i ich cebulki zostają uszkodzone. Efekt? Gładka skóra przez naprawdę długi czas. W przypadku domowych depilatorów świetlnych działanie utrzymuje się nawet do sześciu miesięcy i już po trzech zabiegach na ciele znajduje się aż 92% mniej włosków. Niektórzy obawiają się, że emitowane przez urządzenie światło nie jest bezpieczne dla zdrowia. To jednak mit, w który nie warto wierzyć.

Philips Lumea 9000 IPL

Producenci depilatorów muszą przestrzegać norm i indywidualnym użytkownikom nie oferują takich sprzętów, jakie można znaleźć w salonach kosmetycznych. Sprzedawane urządzenia są proste w obsłudze i nie stwarzają ryzyka poparzeń. Każdy poradzi sobie z ich wykorzystaniem. Dużą popularnością wśród klientek cieszy się depilator Philips Lumea 9000 IPL BRI958/00 Senseiq. Wyposażony jest w inteligentne nasadki przeznaczone do depilowania różnych części ciała. Metoda IPL sprawdzi się nie tylko w przypadku nóg i pach, ale także wrażliwych stref bikini i twarzy. Trzeba jednak uświadomić sobie, że najlepiej działa na ciemne włoski. Polecana jest dla brunetek i szatynek

Bezpieczeństwo depilacji

Depilowanie światłem jest bezpieczne. Wystarczy przestrzegać zaleceń producenta. Nowoczesne modele depilatorów są wyposażone w czujniki, które regulują poziom intensywności światła w zależności od odcienia skóry. Ponadto w nasadce do twarzy przewidziano podwójny filtr, który zapewnia dodatkową ochronę skóry. Aby usuwanie włosków przebiegło komfortowo i bez podrażnień:

  • nie można depilować uszkodzonej skóry ze zadrapaniami i ranami,
  • należy unikać środków samoopalających,
  • nie można stosować leków światłouczulających,
  • nie powinno się usuwać owłosienia bezpośrednio po ekspozycji ciała na słońce.

Warto przestrzegać harmonogramu depilacji. Philips Lumea można połączyć z innowacyjną aplikacją, która przedstawi optymalny plan usuwania włosków. Zabiegi trzeba powtarzać, ale ich wykonanie jest dużo bardziej komfortowe od tradycyjnych metod golenia, takich jak stosowanie wosku. Regularne stosowanie IPL wpływa mieszki włosowe i sprawia, że niechciane owłosienie staje się delikatniejsze, rzadsze, a nawet niekiedy całkowicie przestaje odrastać. Przeciwwskazaniem do depilacji światłem są choroby nowotworowe. W takiej sytuacji trzeba zgłosić się do lekarza i spytać go o opinię.

Nowoczesne depilatory IPL

Usuwanie włosków z nóg, pach, twarzy i okolic bikini może być proste. Wykorzystaj depilator IPL i przestrzegaj zaleceń producenta urządzenia. Zadbaj o swoją skórę i wykonuj zabiegi regularnie, a szybko dostrzeżesz efekt osłabienia owłosienia.