Damskie i męskie perfumy z feromonami — co to za produkty?

9 sty, 2024 |

Damskie i męskie perfumy z feromonami — co to za produkty?

Damskie i męskie perfumy z feromonami — co to za produkty?

Na pewno wiele osób o nich słyszało, a duża część z nich nieraz miała ochotę je wypróbować. Mowa o perfumach wzbogaconych o feromony, dostępnych w wersjach dla kobiet i mężczyzn i mających zwiększać atrakcyjność użytkownika u osób przeciwnej płci. Dowiedz się więcej na temat tych produktów.

Czym są feromony?

Substancje te wytwarzane są przez ludzi, zwierzęta, a nawet rośliny i służą do wabienia płci przeciwnej —  w przypadku roślin np. owadów zapylających kwiaty. Ciała ludzkie nadal je wytwarzają, ale ich moc znacznie zmieniła się względem przeszłości —  te substancje chemiczne znajdują się przede wszystkim w pocie, zaś jego wydzielanie jest celowo ograniczane, a zapach tłumiony, za co odpowiada higiena i stosowanie kosmetyków.

Z tego względu opracowano, na wzór naturalnych, chemiczne feromony, które są na rynku dostępne w formach koncentratów, a także dodawane do perfum. Są to osobne wersje dla kobiet i mężczyzn.

Czy damskie i męskie perfumy z feromonami faktycznie działają?

Producenci tego rodzaju środków obiecują zdumiewające rezultaty, wobec czego wydaje się, że faktycznie wystarczy skropić się odrobiną takiego produkty, by mieć męski albo damski świat u swych stóp. Wskazuje się też na inne efekty działania takich preparatów, jak wzbudzanie respektu u potencjalnych przeciwników czy zaufania u wszystkich ludzi. Czy damskie i męskie perfumy z feromonami faktycznie tak działają? Na pewno warto przekonać się o tym samodzielnie, zwłaszcza że ich koszt jest niższy niż można się spodziewać.

Z pewnością mogą też działać jak placebo. Użycie takiego produktu u wielu osób może spowodować, że od razu poczują się ponętniej i atrakcyjniej czy zyskają większą pewność siebie —  bo i takie działanie obiecują feromony.

Feromony i piękny zapach

Niezależnie od zawartości feromonów, produkty te, o ile są wysokiej jakości, warto też wybierać ze względu na ich piękne zapachy. To kobiece i męskie nuty, które mogą same w sobie oddziaływać na płeć przeciwną. Poza tym najlepsze artykuły tego rodzaju zapewniają bardzo dobrą trwałość, więc inwestycja w nie to godne polecenia rozwiązanie.