Damski i męski tatuaż — o czym warto pamiętać?

8 gru, 2023 |

Damski i męski tatuaż — o czym warto pamiętać?

Damski i męski tatuaż — o czym warto pamiętać?

Tatuowanie ciała, choć znane od wieków i stosowane w różnych kulturach, przez długi czas miało w Polsce złą sławę, gdyż kojarzone było głównie z osobami łamiącymi prawo. Dziś zupełnie się to zmieniło, o czym świadczy choćby fakt, że widoczne na ciele tatuaże nie są przeszkodą do podjęcia pracy m.in. policjanta —  a tak było w przeszłości. Poza tym takie zdobienie swojego ciała jest wybierane przez wiele osób. Zanim pójdziesz w ich ślady, sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Dobrze wybierz salon tatuażu

Malunki na ciele można wykonać w wielu miejscach. Nieraz usługi takie jednak świadczone są pokątnie. Wybierając je, wiele osób kieruje się niską ceną, jest to jednakże prosta droga do nieudanego tatuażu, który trzeba będzie poprawiać lub usuwać, co generuje olbrzymie koszty, a także ból. Jeszcze większym zagrożeniem jest niebezpieczeństwo dla zdrowia. Koniecznie trzeba wybrać salon dbający o higienę i sterylność, by nie doszło do zakażenia czy zarażenia groźną chorobą. Kwestię dbałości o czystość i higienę można ocenić od razu, po wyglądzie danego miejsca i tego, czy tatuażyści stosują sterylne narzędzia.

Jaki motyw tatuażu męskiego i damskiego?

Wiele osób ma od dawna sprecyzowane oczekiwania, chce na przykład umieścić na swym ciele ważne hasło, sentencję, datę czy imię. Popularne jest tatuowanie imion ukochanych osób czy daty np. narodzin dzieci. Poza tym wybiera się różne motywy, nierzadko baśniowe smoki czy stwory, a także zwierzęta, mające ukazywać cechy danej osoby. Męskie tatuaże często przedstawiają na przykład tygrysy, a kobiece —  motyle. Panie chętnie stawiają też na subtelne motywy kwiatowe, które pasują nawet do kobiecego stylu.

Bardzo ważne jest, by motyw dobrze rozważyć. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie wiedzą, jakiego rodzaju malunku chcą, są jedynie zdecydowane na to, by w ogóle mieć tatuaż. W takich przypadkach można skorzystać z gotowych wzorów i inspiracji dostarczonych przez salon, umieszczonych na jego stronie internetowej bądź w formie katalogów dostępnych na miejscu. Wyboru nie powinno się dokonywać pochopnie —  tatuaż to w większości przypadków ozdoba na całe życie. Warto też zastanowić się, jak będzie wyglądał kiedy ciało się zmieni, na przykład na skutek przybrania na wadze czy rozbudowy masy mięśniowej.

Wyrazisty tatuaż —  przemyśl, co chcesz mieć na ciele!

Tatuaże nieraz wykonuje się pod wpływem chwili, nierzadko jako element szalonej zabawy, chęć posiadania pamiątki z wyjazdu czy… wynik zakładu. Lepiej jednak to przemyśleć, gdyż usuwanie ich jest niełatwe i kosztowne. Piękny malunek zaś jest prawdziwą ozdobą.