Czy zakup nasion konopi Big Bud jest legalny?

6 wrz, 2022 |

Czy zakup nasion konopi Big Bud jest legalny?

Na terenie Polski działa coraz więcej sklepów, tzw. coffee shopów, w których dostępne są naturalne wyroby konopne. Tego typu produkty budzą jednak niemałe kontrowersje wśród odbiorców. Wiele osób zastanawia się, czy sprzedaż nasion konopi jest legalna. Przekonaj się sam, czy za posiadanie ziaren marihuany grożą jakieś konsekwencje prawne!

Posiadanie a uprawa nasion konopi włóknistych 

W Polsce hodowla marihuany (w celach odsprzedaży czy nawet na użytek własny) jest zabroniona pod rygorem kary pozbawienia wolności do lat 3. Każdorazowa próba wyhodowania tego typu roślin jest bardzo ryzykowna i wręcz nieopłacalna. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak trudno uprawiać konopie włókniste. Przede wszystkim trzeba zapewnić sadzonkom odpowiednie warunki do wzrostu i kwitnienia. Zapewne większość osób zastanawia się, dlaczego na rynku można bez większych problemów zakupić nasiona, skoro hodowla i posiadanie marihuany jest zakazane? 

Jak się okazuje, w samych nasionach nie ma żadnych szkodliwych i uzależniających substancji. Produkt nie jest więc (według polskiego prawa) wyrobem narkotycznym. Toksyny wydzielają się samoistnie dopiero w momencie wyhodowania kwiatów. Właśnie dlatego w sklepach internetowych czy stacjonarnych można znaleźć tak wiele wyrobów konopnych — nie tylko wspomnianych nasion, ale także olejków CBD i CBG, suszu czy past.

Czym wyróżnia się odmiana konopi Big Bud?

Producenci działający w branży konopnej proponują różne rodzaje ziaren, które mogą nabyć wyłącznie pełnoletni kolekcjonerzy. Jedną z popularnych odmian jest Big Bud typu autoflowering. Oznacza to, że wzrost rośliny następuje automatycznie — bez konieczności zapewnienia roślinom zmiennych warunków (głównie oświetleniowych) dopasowanych do stopnia rozwoju. Tego typu informacje w przypadku polskich kolekcjonerów są przedstawiane wyłącznie w celach edukacyjnych. W końcu każdy klient powinien wiedzieć, jakie egzemplarze trafiają do domowej kolekcji.

W jakim celu klienci kupują nasiona marihuany?

Pasjonaci wyrobów konopnych doskonale wiedzą, że w Polsce uprawa konopi jest zakazana. Ponadto warto podkreślić, że hodowla tego gatunku roślin nie należy do najprostszych. Mimo wszystko sam fakt posiadania różnego rodzaju nasion satysfakcjonuje niejedną osobę interesującą się rynkiem konopnym. Najważniejsze, aby kolekcja była mocno zróżnicowana.