Czy przesyłka kurierska to dobre rozwiązanie?

8 lis, 2022 |

Czy przesyłka kurierska to dobre rozwiązanie?

Handel e-commerce obecnie kwitnie —  wiele firm prowadzi tego rodzaju działalność, główną lub dodatkową, duża część kupujących także chętniej stawia na zakupy online niż stacjonarne. Wiąże się to z koniecznością przesyłania towarów, często na duże odległości, również między krajami. Do wyboru są różne rodzaje przesyłek, ale w wielu przypadkach najkorzystniejsze okazują się usługi kuriera. Sprawdź, kiedy.

Jakie formy przesyłki są do wyboru?

Na rynku istnieje wiele form przesyłania towarów, jak na przykład korzystanie z usług poczty, z paczkomatów, przewozów na paletach czy usług kurierów. Oczywiście w ramach tych opcji także są kolejne do wyboru, jak choćby płatność z góry lub za pobraniem. Są jednak takie sytuacje, w których to przesyłka kurierska okazuje się najlepszym lub nawet jedynym dobrym rozwiązaniem. Jakie? To między innymi wysyłanie towarów regularnie —  firmom prowadzącym e-handel dużo bardziej opłaca się nawiązać stałą współpracę z przedsiębiorstwem kurierskim niż na przykład korzystać z usług poczty, które są drogie i stale drożeją. Poza tym kurierzy działają znacznie szybciej, tym bardziej że wiele firm świadczących tego rodzaju usługi, chcąc wyprzedzić konkurencję, wydłuża czas pracy, a nawet działa w weekendy.

Kiedy jeszcze przesyłka kurierska jest najlepsza?

Na pewno duże znaczenie ma fakt, że korzystanie z tego rodzaju usług jest bardzo wygodne. Chyba nikt już nie odwiedza siedziby firmy kurierskiej w celu nadania paczki — dużo łatwiej i szybciej, a także wygodniej, jest zamówić kuriera do domu. Formalności dokonywane są online, tak samo jak płatności (chyba że ktoś wybierze inną opcję), wystarczy zatem tylko przygotować swoją paczkę i wręczyć ją przewoźnikowi. Jest to świetne rozwiązanie zarówno w przypadku osób prywatnych, które nadają sporadycznie (na przykład sprzedając niepotrzebne im rzeczy w sieci), jak i przedsiębiorców, którzy każdego dnia wysyłają mnóstwo paczek. W dodatku przewoźnicy także oferują różne rodzaje przesyłek. Towar można zapakować w kopertę, paczkę, ale też przewieźć go na palecie czy jako gabaryt.

Warto wybrać dobrą firmę kurierską

Za wyborem tego rozwiązania przemawia też fakt, że na rynku działa wielu przewoźników. W dodatku łatwo można porównać ich oferty, korzystając z usług brokera. Pozwala to znaleźć najbardziej opłacalne rozwiązanie i znacznie zaoszczędzić, a jednocześnie cieszyć się wygodą.