Czy można legalnie kupić nasiona marihuany Big Bud?

6 wrz, 2022 |

Czy można legalnie kupić nasiona marihuany Big Bud?

Rynek konopny wciąż budzi sporo kontrowersji w polskim społeczeństwie. W przeciągu kilku lat wyroby takie jak olejki CBD czy pasty konopne stały się bardzo popularne i łatwo dostępne w tzw. coffe shopach. Najwięcej wątpliwości tyczy się nasion konopi. Sprawdź, dlaczego ziarna konopi zostały dopuszczone do obrotu, mimo zakazu hodowli.

Sprzedaż nasion marihuany — legalna czy nie?

Dla wielu osób niezrozumiałe jest to, że na polskim rynku można bez większych problemów nabyć ziarna konopi, mimo iż każda próba samodzielnej ich uprawy wiąże się z karą pozbawienia wolności do lat 3 (przy czym wyrok zależy głównie od ilości posiadanego narkotyku). Okazuje się jednak, że według obowiązującego prawa w Polsce tego typu wyroby nie są uznawane za substancje narkotyczne. Co więcej, psychoaktywne i zarazem zakazane substancje powstają dopiero w momencie wyhodowania roślin. Właśnie dlatego właściciele coffe shopów mogą w pełni legalnie sprzedawać nasiona marihuany w celach kolekcjonerskich. Warto podkreślić, że w takich transakcjach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie.

Odmiana marihuany Big Bud — krótka charakterystyka

Na rynku dostępnych jest sporo różnych odmian konopi. Przykładowo Big Bud to rodzaj nasion automatycznych z przewagą Indicy. Rośliny wyróżniają się słodkim smakiem i dosyć silnym działaniem. Oczywiście tego typu informacje nie przydadzą się polskim odbiorcom, jednak każdy kolekcjoner powinien zapoznać się (przed zakupem) z charakterystyką poszczególnych produktów, aby móc wybrać prawdziwe unikaty do domowej kolekcji.

Autoflowering oznacza, że tego typu nasiona nie są zbyt wymagające podczas samodzielnej uprawy, a więc hodowca nie musi dbać o dostarczanie zmiennego oświetlenia podczas poszczególnych etapów wzrostu rośliny. Dodatkowo można wspomnieć (oczywiście wyłącznie w celach edukacyjnych), że ta odmiana nadaje się do hodowli zarówno wewnątrz (indoor), jak i na zewnątrz (outdoor).

Czym kierować się przy wyborze nasion marihuany?

Mimo iż na rynku działa wielu sprzedawców oferujących wyroby konopne, warto wcześniej sprawdzić, skąd pochodzą oferowane produkty. Kluczowe jest, aby zamawiane nasiona były dostarczane przez topowych polskich i zagranicznych producentów, takich jak m.in. Dutch Passion, Barney’s Farm, Royal Queen Seeds, Female Seeds czy Dr Underground.