Krzesła przedszkolne regulowane czy nieregulowane — co wybrać?

Krzesła przedszkolne regulowane czy nieregulowane — co wybrać?

Osoby kompletujące wyposażenie placówek edukacyjnych muszą zwracać uwagę na wiele aspektów, oczywiście spełniając normy określone przez prawo. Istotny jest zwłaszcza dobór odpowiednich mebli dla uczniów, a w przypadku przedszkoli ma to szczególne znaczenie, między innymi ze względów bezpieczeństwa. Do wyboru są krzesła regulowane i nieregulowane. Dowiedz się, które z nich warto wybrać.

Krzesła przedszkolne z możliwością regulacji —  czym się charakteryzują?

Właściwie na każdym etapie życia, aż do dorosłości, dziecko intensywnie się rozwija i rośnie, ale w młodszym wieku wzrost ten jest intensywny szczególnie. Dlatego krzesła przedszkolnemogą po krótkim czasie być nieodpowiednie dla wzrostu użytkowników. Na takie przypadki meble z możliwością regulacji są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Możliwość zmiany wysokości siedziska sprawia, że z tego samego mebla dziecko może korzystać przez długi czas, nawet jeśli przybywa mu centymetrów. Ma to też znaczenie ze względu na fakt, że nawet w jednej grupie wzrosty dzieci mogą znacznie się różnić, a dopasowanie wysokości mebla trwa zaledwie chwilę.

Krzesła bez regulacji

Choć wydaje się, że meble z możliwością regulacji są jedynym dobrym wyborem, tradycyjne krzesła, pozbawione tej opcji, także są godne polecenia, a to dlatego, że można je znaleźć w wielu rozmiarach. Wystarczy postawić na różne z nich, by móc każdemu dziecku zaproponować siedzisko dopasowane do jego sylwetki. Takie meble odznaczają się też wielką stabilnością, można zatem mieć pewność, że nie pozwolą na przykład na kołysanie się na nich i wypadki.

Dlaczego to ma znaczenie?

Krzesełka, na jakich dzieci spędzają w przedszkolu sporą część czasu, koniecznie muszą być w pełni wygodne, nie tylko dla zapewnienia komfortu. Ważne jest też, by pozwalały na przyjęcie odpowiedniej postawy, wygodnej, ale i zdrowej dla kręgosłupa. Sięganie do stolika z za niskiego krzesełka bądź mocne pochylanie się nad stołem to prosta droga do bólów pleców i skrzywień kręgosłupa, koniecznie zatem trzeba dostosować wysokość mebli do potrzeb ich użytkowników. Obowiązek ten ciąży na zarządcach placówek.