Komu pomaga neurolog z Gdyni?

Komu pomaga neurolog z Gdyni?

Od prawidłowego działania układu nerwowego zależy bardzo wiele, a problemy w tym zakresie mogą pojawić się w każdym wieku, na skutek różnych przyczyn. Dowiedz się, komu i kiedy pomóc może neurolog z Gdyni. Przeczytaj tekst!

Co może wskazywać na problemy neurologiczne?

Nieprawidłowe przewodzenie impulsów nerwowych oraz inne nieprawidłowości w obrębie działania układu nerwowego mogą dawać wiele skutków, w tym nieoczywistych. Drżenie mięśni czy napady padaczkowe łatwo jest zidentyfikować jako problemy neurologiczne, wiadomo, że takie podłoże mają też często występujące choroby, typowe zwłaszcza dla wieku podeszłego, jak choroba Alzheimera czy Parkinsona. Jest jednak wiele innych objawów, które mogą oznaczać problemy w tym zakresie, warto zatem zwracać baczną uwagę na swoje zdrowie i zwłaszcza gdy nieprawidłowości przedłużają się albo powtarzają, konsultować się z lekarzem.

Wskazań do konsultacji z neurologiem w Gdyni jest bardzo wiele. O nieprawidłowym działaniu układu nerwowego mogą świadczyć nawet niepozorne migreny czy częste bóle głowy nieklasyfikowane jako migrenowe, osłabienie napięcia mięśni i ich szybkie męczenie się czy nagłe skurcze. Warto też wiedzieć, że problemy psychologiczne także mogą mieć podłoże neurologiczne. Mowa tu między innymi o stanach lękowych czy nerwicach. Jeśli nie zostaną one właściwie rozpoznane, nawet terapia czy przyjmowanie leków zaleconych przez psychiatrę mogą nie zdziałać wiele, będą jedynie łagodzić objawy, bez usuwania przyczyn takich problemów.

Przypadłości wieku starczego

Schorzenia takie jak wskazane choroby Alzheimera, Parkinsona, otępienie czy spadek koncentracji i zdolności poznawczych są często postrzegane jako naturalne dla wieku starczego. Warto jednak wiedzieć, że sytuacji takich nie można pozostawiać samym sobie. Nowoczesne leki są w stanie hamować postęp choroby, dzięki czemu możliwe jest utrzymywanie chorego, nawet w mocno podeszłym wieku, we względnie dobrym stanie. Istotne przy tym jest, by podjąć terapię jak najwcześniej, gdyż zniszczeń neuronów spowodowanych np. chorobą Alzheimera nie da się odwrócić, można tylko zapobiegać kolejnym.